Plan miasta Qafe e Malit

Qafe e Malit - Najnowsze wiadomości:

Dosjet e Diktaturës, zbulohen dokumentet e torturave çnjerëzore ...

Viti 2009. Muaji nëntor. Në veri të kryeqytetit, në rrëzë të malit të Dajtit zbulohet një varr masiv, ku ?preheshin? eshtrat e 19 personave të panjohur. Dyshohet të jenë 19 viktima të diktaturës. Historinë e tyre ende nuk e dimë. .... Hedhja në qafë e zinxhirëve me peshë të rëndë. 6. Lidhja me duar nga pas në dritare ose në ndonjë dru, varur gjersa t'i preknin majat e gishtërinjve. 7. Thyerja e kockave dhe ndukja e mishit me darë (kjo u përdor sidomos pas dënimit me ...
źródło: BlogSearch

Dosjet e Diktaturës, zbulohen dokumentet e torturave çnjerëzore ...

Viti 2009. Muaji nëntor. Në veri të kryeqytetit, në rrëzë të malit të Dajtit zbulohet një varr masiv, ku ?preheshin? eshtrat e 19 personave të panjohur. Dyshohet të jenë 19 viktima të diktaturës. Historinë e tyre ende nuk e dimë. .... Hedhja në qafë e zinxhirëve me peshë të rëndë. 6. Lidhja me duar nga pas në dritare ose në ndonjë dru, varur gjersa t'i preknin majat e gishtërinjve. 7. Thyerja e kockave dhe ndukja e mishit me darë (kjo u përdor sidomos pas dënimit me ...
źródło: BlogSearch

Nika: Nuk ka më Hamlet i cili tmerrohet për ?tradhëti? | Lajme nga ...

Respekt për stërgjyshat dhe për origjinën hyjnore, por nëse i keni lexuar mirë shkrimet e shenjta, sipas tyre edhe ato ?të malit? e të fushës e?të Totoshit? bartin në vete diçka hyjnore. Shprehja juaj që ?gjuajt kam dardhat pesha? është ... Po veçoj disa që më kanë mbetur në mend: Djalli u pendua?, por këta s'pendohen; kujton se është profet i ardhur nga qielli, përdor mikrofonin partiak dhe tallë profetët; lexoni shumë literaturë fetare dhe trutë u kanë rënë në qafë? ...
źródło: BlogSearch
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją